Cena złota może wystrzelić do 2280 dol za uncję w 2023, prognozuje MUFG Investing com

  • 11 months ago
  • 1

Indie i Chiny to dwa kluczowe rynki sprzedaży detalicznej złota. Wiele części Chin jest objętych ograniczeniami z powodu covid-19. W najbliższym czasie znacznie obniży to popyt na złotą biżuterię, ponieważ sklepy są zamykane. Ceny złota spadły, chociaż rosyjska agresja na Ukrainę nadal podsyca napięcia geopolityczne i niepewność co do przyszłości. Inwestorzy, którzy postrzegali złoto jako bezpieczną przystań, są zaskoczeni.

cena złota prognozy

Ciekawe kiedy inwestorzy zdadza sobie sprawe ze to nie koniec. Dno cenowe Bitcoina jest już uformowane i ma nastąpić ogromny wzrost jego wartości za niecały rok, uważa partner zarządzający wsparcie dla biznesu finanse-gdzie pójść Morgan Creek Digital, Mark Yusko. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.

Jak kształtowały się ceny złota od ostatniego kryzysu finansowego?

Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej. 72,6% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Kredyty studenckie udzielane są na preferencyjnych warunkach, przy czym korzyść polega nie tylko na niższym od rynkowego oprocentowaniu, ale i możliwości…

Przeprowadziłem analogiczną analizę techniczną kursu złota przy pomocy kanałów Fibonacciego na tygodniowym interwale w celu dokonania prognozy na najbliższe 3 miesiące. Nie ma ryzyk towarzyszących takiej inwestycji w roku 2021. Dział analiz ma na uwadze zmiany w trendzie rozwoju danej branży oraz otoczenie rynkowe. Natomiast oorzy wadze 1.10 uncji badane zostały również wskaźniki obrazujące produkt globalny i dochód narodowy.

Pesymistyczne prognozy

Skupie złota, a wyższe ceny złota w skupie przyniosą większy zysk z transakcji. Tymczasem za zaostrzanie polityki biorą się nie tylko decydenci w USA. Podwyżki w strefie euro jeszcze w tym roku nie wyklucza szefowa EBC Christine Lagarde, choć do niedawna wydawało się to scenariuszem science fiction. Bank Anglii zdecydował o już drugiej podwyżce w cyklu.

cena złota prognozy

W dolarach amerykańskich wzrost ceny złota szacuje się na poziomie 24,6%, a w euro wzrost ten jest nieco mniejszy, ale i tak znaczący i wynosił 14,3%. Wzrost cen związany jest oczywiście z sytuacją na świecie. Nie da się ukryć, że pandemia oddziałała na gospodarkę światową. Ceny kruszcu brokerzy forex: opinie ekspertów i recenzje wzrosły w wyniku prognozowanej inflacji i próby zabezpieczenia się przed nią. W lipcu rozpoczął się trwały wzrost z powodu gwałtownego spadku dochodowości w USA. Jednak od 6 do 9 sierpnia cena znacznie spadła w związku z pojawieniem się mocnych danych na temat rynku pracy w USA.

Cena złota z testem bariery przy 1800 dol.

Według specjalisty, który wziął udział w naszej cokwartalnej ankiecie dotyczącej bieżących tendencji w gospodarce i na rynkach, najgorszy dla złota jest czas wyczekiwania przed pierwszą podwyżką w USA. Jego zdaniem zwykle to właśnie ta podwyżka wyznacza punkt zwrotny na rynku złota. Globalne otoczenie gospodarcze – przynajmniej teoretycznie – powinno wspierać złoto. Od wybuchu pandemii COVID-19 Fed, czyli amerykański bank centralny, utrzymuje zerowe stopy procentowe.

Czy warto obecnie kupować złoto?

Na pytanie czy warto kupić złoto należy odpowiedzieć twierdząco, ale nie dlatego, że w najbliższym okresie na pewno zacznie ono przybierać na wartości (nikt nie wie, kiedy to nastąpi). Jest tak z tego względu, że kruszec stanowi zabezpieczenie na niepewne czasy i okresy silnych wzrostów cen w gospodarce.

Dolar słabnie, złoto odbija Obserwowane ostatnio zwyżki cen złota to głownie efekt spadku wartości amerykańskiego dolara. Dzisiaj rano USD odbija w górę, stąd także zatrzymanie zwyżek na złocie. Sytuacja na rynku pracy w USA jest szczególnie ważna w obecnej sytuacji –… Niepokoje geopolityczne związane z inwazją na Ukrainę są dodatkowo wzmocnione przez obawy o destabilizację relacji Chin z USA, gdy spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, niespodziewanie udała się do Tajwanu. Za uncję, choć początkowo tymczasowo przebiła poziom 1780 dol.

Analiza Fundamentalna cen złota

Narodowy Bank Węgier poniósł w ubiegłym tygodniu stopy procentowe o 185 punktów bazowych, z 5,9 do 7,75 proc. Tak duża podwyżka to również duże zaskoczenie dla wszystkich – ekonomiści spodziewali się, że bank podniesie stopy o 50 pkt bazowych, do poziomu 6,4 proc. Inflacyjny dżin raz wypuszczony z butelki nie da się w niej tak łatwo zamknąć. Inflacja w Stanach Zjednoczonych i w większości gospodarek świata zapewne pozostanie bardzo wysoka i nie zacznie spadać sama z siebie. A zatem realne stopy procentowe w większości krajów świata pozostaną głęboko ujemne, uderzając w wyceny papierów przynoszących stały dochód i premiując metale szlachetne.

Następnie rozpocznie się trend spadkowy, który potrwa do końca października. Potem sytuacja się zmieni i w grudniu cena wyniesie $3026. W ciągu całego roku may praca powell mówi lullulemon: 3 rzeczy do oglądania przez investingcom będzie stabilny wzrost z niewielkim spowolnieniem trendu wzrostowego we wrześniu i październiku. Pod koniec czerwca średnia cena wyniesie około $2379.

Join The Discussion

Compare listings

Compare